Wydrukuj tę stronę
środa, 15 styczeń 2020 15:35

REKOLEKCJE W ŻYCIU CODZIENNYM 2020

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

REKOLEKCJE W ŻYCIU CODZIENNYM 

1-29 III 2020 r. Poznań 

Formuła rekolekcji nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich. Rekolekcje adresowane są do wszystkich, którzy noszą w sercu pragnienie bliższego poznania Boga i nawiązania z Nim głębszej, bardziej osobistej relacji. Szczególnie zapraszamy tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości odbycia rekolekcji ignacjańskich w domach rekolekcyjnych.

 Najważniejsze informacje organizacyjne:

 • Rekolekcje trwają 4 tygodnie (5 niedziel)
 • W każdą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy do kościoła oo. jezuitów (ul. Szewska 18 w Poznaniu) na wspólną Mszę św., a po niej spotkanie rekolekcyjne – konferencję poruszającą wybrane zagadnienia z duchowości ignacjańskiej oraz wprowadzenie do medytacji na kolejny tydzień (tematy tegorocznych konferencji podane są poniżej)
 • W tygodniu, od poniedziałku do piątku, rekolektanci w dogodnym dla siebie miejscu
  i czasie samodzielnie odprawiają medytację wg przygotowanych wprowadzeń. Modlitwa powinna trwać ok. 30-45 min. 
 • Raz w tygodniu rekolektant odbywa ok. 30-minutową rozmowę z osobą towarzyszącą, dzieląc się tym, czego doświadcza na modlitwie. Obowiązują zapisy, termin do uzgodnienia indywidualnie
 • Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały. Będą one także udostępniane on-line na stronie WŻCh Poznań: http://www.wzch.poznan.pl/p/rekolekcje-w-zyciu.html.
 • Wszystkie konferencje będą też transmitowane na żywo na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/wzchpoznan/ 
 • Rekolekcje zakończy uroczysta agapa, podczas której podzielimy się owocami rekolekcji oraz będziemy świętować. Agapa jest miłym zwieńczeniem rekolekcyjnych zmagań. Co roku w jej przygotowanie włączają się członkowie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.
 • Po zakończonych rekolekcjach istnieje możliwość kontynuowania rozwoju w duchu ignacjańskim i dołączenia do wspólnoty WŻCH.

Tematy konferencji:

W tegorocznych rekolekcjach odkrywać będziemy Boga w naszych pragnieniach. Poszukiwać będziemy sposobów otwierania się na Niego, wsłuchiwania się w Boży głos w nas samych.

 1. Medytacja ignacjańska – wprowadzenie do Ćwiczeń duchowych i metody medytacji.  Tradycyjnie pierwsza konferencja poświęcona będzie wprowadzeniu w formę medytacji ignacjańskiej i Ćwiczeń duchowych. Prowadzący: jezuita o. Mateusz Orłowski SJ.
 2. Cisza. Zatrzymaj się. Usłysz. W drugiej konferencji będziemy chcieli się zatrzymać – „stanąć w ciszy, aby usłyszeć”. Prowadzący: s. Alicja Banach ze zgromadzenia sióstr Sacre Coeur.
 3. Czego pragniesz? Bóg zaufał człowiekowi. Czy ufasz sobie? Czy ufasz Bogu? Trzecia konferencja poświęcona będzie pragnieniom i zaufaniu. Bóg stwarzając człowieka, zaufał mu. Czy ufam sobie? Czy ufam Bogu? Takie pytania postawimy sobie w trakcie trzeciego tygodnia. Prowadzący: p. Magdalena Tokłowicz, psycholog i psychoterapeuta chrześcijański.
 4. Rób to co kochasz vs zakopane talenty – o konsekwencji naszych decyzji. Czwarta konferencja skłaniać będzie do refleksji nad naszymi decyzjami. Czy robię to co kocham? Czy wykorzystuję swoje talenty? Czy świecę jasnym światłem czy też się chowam przed życiem? Jaka jest konsekwencja moich wyborów? Prowadzący: p. Jolanta Prajs, psycholog i psychoterapeuta chrześcijański.
 5. Kontemplacja w działaniu. W piątą niedzielę podejmiemy temat kontemplacji w działaniu. Konferencję zamykającą Rekolekcje wygłosi jezuita O. Dariusz Michalski SJ Superior, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu

Uwaga. Uczestnictwo w Rekolekcjach jest bezpłatne, natomiast ze względów organizacyjnych wymagane jest zgłoszenie się za pomocą formularza:

Formularz zapisu na Rekolekcje w życiu codziennym:

Uzupełnij

Uzupełnij

Zaznacz jedną z opcji

Podaj prawidłowy adres

Uzupełnij

Nieprawidłowe dane

Zaznacz jedną z opcji

Uzupełnij

Uzupełnij

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Zaznacz jedną z opcji

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Przepisz kod
Odśwież Nieprawidłowe dane

Wymagane

Wymagane

Nieprawidłowe dane

 
 
Czytany 1532 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 kwiecień 2020 14:09