Wydrukuj tę stronę

Spotkania z Chrystusem

przyjacielSerdecznie zapraszamy na rekolekcje dla dzieci: w dwóch grupach 3 i 4 latków DOBRE SERDUSZKA oraz  5 i 6 latków DROGA DO BOGA

Trzylatki na te rekolekcje wyruszają razem z pluszowym czerwonym serduszkiem, które staje się ich przyjacielem. Serduszko pomaga im w odkrywaniu piękna stworzonego świata i zachęca do wdzięczności za ten prezent, otrzymany od Pana Boga. Pojawiające się  poczucie wdzięczności rodzi w nich szacunek dla osób, zwierząt, roślin i rzeczy. Szacunek przestaje być trudnym i niezrozumiałym słowem, a zostaje, „przetłumaczony” na język konkretnych zachowań. Najważniejszym punktem rekolekcji jest pojawienie się u trzylatków pragnienia troski o własne serduszko. Dzieci odkrywają, że tak, jak picie brudnej wody szkodzi brzuszkom, tak uczucia gniewu, zazdrości, lenistwa, itp. szkodzą ich serduszkom. W konsekwencji, czerwone serduszko –  jest zdrowe, a zielone choruje. Rekolekcje prowadzą trzylatki do spotkania z Dzieciątkiem Jezus. Mogą Mu oddać swoje serduszka, aby je przemieniał.

Zostaną przeprowadzone przy kościele Jezuitów w Poznaniu w sobotę 15 grudnia 2018 roku w godzinach od 9:00 do 12:30 w Poradni VINEA, Szewska 18a.

Spotkanie przygotowawcze do rekolekcji odbędzie się w piątek 14 grudnia w godzinach od 18:00 do 19:00. Obecność dziecka na spotkaniu przygotowawczym jest obowiązkowa. W trakcie spotkania przygotowawczego zbierana będzie ofiara za udział w rekolekcjach w wysokości 40 zł na pokrycie kosztów organizacyjnych (poczęstunek dla dzieci, materiały rekolekcyjne oraz lokal). W przypadku trudności finansowych prosimy o poinformowanie o tym organizatorów, aby nie były one przeszkodą w uczestnictwie w rekolekcjach.

Na spotkanie proszę przygotować dla dziecka buty na zmianę oraz ulubiony słodycz dziecka - będzie on wykorzystany w trakcie warsztatów.

podobnie dla 5 i 6 latków:  spotkanie adaptacyjne 15.12 godz.15:00 do 16:00 rekolekcje 16.12.2018 godzina 9.00-13.00 

Pięciolatki radośnie, razem z pluszowym Misiem Podróżnikiem, wyruszają na poszukiwanie dróg do Boga. Rekolekcje te, jak każda prawdziwa wyprawa, pełne są dynamiki i przygód. Dzieci odnajdują cztery drogi do Boga. Pierwsza to świat stworzony i przyroda, która jest widzialnym śladem Boga. Drugą drogą jest Dzieciątko Jezus, bliskie maluchom, prowadzące je w prostocie do Boga. Trzecią jest nasze serce, gdzie w ciszy i w modlitwie możemy Go spotkać. Czwarta droga to drugi człowiek, w sercu którego mieszka Bóg. Odnalezienia Pana Boga na tych czterech drogach jest wsłuchaniem się w Jego głos. Pięciolatki odkrywają, co Bóg chce, aby robiły, a co Mu się nie podoba. Na zakończenie rekolekcji dzieci dowiadują się, że Msza Święta jest najważniejszym miejscem spotkania z Bogiem. W ich sercach pojawia się pragnienie przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci uczą się porozumiewać ze sobą, współpracować w grupie i rozwiązywać ewentualne nieporozumienia

 

Zapisy prosimy wysyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po dokonaniu zgłoszenia otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem udziału w rekolekcjach w ciągu 48h.

O metodzie: "Wszystko zaczęło się w Meksyku od jezuity, który zatroszczył się o wiarę już najmłodszych dzieci. W 1963 roku Eudardo Levy SJ rozpoczął pracę nad programem "Spotkanie z Chrystusem". W 2009 roku do Chile na swoje praktyki pojechał polski jezuita Zbigniew Szulczyk SJ. Jest dokładnie o 50 lat młodszy od o. Levy’ego. Zbyszek szczerze zafascynował się doświadczeniem starszego współbrata. Chociaż osobiście nigdy się nie spotkali, to jednak pobyt w Chile i doświadczenie tych rekolekcji w jezuickiej szkole wystarczyły. Młody jezuita zainteresował się tą metodą i postanowił zaszczepić ją na gruncie polskim. Po powrocie prowadził rekolekcje w Łodzi, Gdańsku, Kodniu, Warszawie, Starej Wsi, Kielcach… jezuici są przekonani, że nawet trzylatek może doświadczyć Boga. Nie wątpią też, że da się dotrzeć do zbuntowanego serca nastolatka. Jak to możliwe? Przede wszystkim rekolekcje nie tyle przekazują wiedzę o Bogu, ile pomagają Go spotkać. Nie ma tu miejsca na nudne wykłady i moralizowanie. Dzieci na własnej skórze przekonują się, że Bóg jest im bliski. Doświadczają tego osobiście i we wspólnocie. Program jest jakby "szyty na ich miarę", tzn. wszystkie jego elementy są dopasowane do wieku i etapu rozwojowego dziecka...." cyt. Katarzyna Panek „Maluch na rekolekcjach” Deon

Formularz zapisu na warsztaty:

Uzupełnij

Uzupełnij

Zaznacz jedną z opcji

Podaj prawidłowy adres

Uzupełnij

Nieprawidłowe dane

Przepisz kod
Odśwież Nieprawidłowe dane

Wymagane

Wymagane

Nieprawidłowe dane

Uwaga! Liczba uczestników ograniczona. Warsztat nie odbędzie się przy zbyt małej ilości zgłoszeń