Wydrukuj tę stronę

Szkolenie dla prowadzących rekolekcje z cyklu "Spotkanie z Chrystusem"

michelangelo 71282 1280W dniach 10 i 11. 11.2018r. w Poradni Vinea w Poznaniu odbędą się warsztaty dla osób, które chcą się zaangażować w prowadzenie rekolekcji dla dzieci z cyklu Spotkanie z Chrystusem. Zapraszamy członków WŻCh oraz sympatyków, którzy lubią pracę z dziećmi oraz pragną pomóc im nawiązać intymną relację z Bogiem. 

Wszystko zaczęło się w Meksyku od jezuity, który zatroszczył się o wiarę już najmłodszych dzieci. W 1963 roku Eudardo Levy SJ rozpoczął pracę nad programem "Spotkanie z Chrystusem". Tej pracy poświęcił całe swoje życie. Nie z obowiązku, ale dlatego, że lubi dzieci. Ta sympatia jest wyczuwalna w każdym napisanym przez niego zdaniu. Ojciec Levy nigdy nie mówi o dzieciach i młodzieży negatywnie, ale jest im życzliwy i z pasją towarzyszy w ich dojrzewaniu. Jego celem było przede wszystkim uzupełnienie tradycyjnych lekcji religii o możliwość doświadczenia żywego Boga osobiście i we wspólnocie. Pierwsze rekolekcje tą metodą odbyły się w 1963 roku w męskiej szkole w Guadalajarze. Stopniowo powstawały programy skierowane do kolejnych grup wiekowych, aż do momentu, gdy o. Levy stworzył pełen pakiet rekolekcji dla dzieci od 3 do 18 lat.

W 2009 roku do Chile na swoje praktyki pojechał polski jezuita Zbigniew Szulczyk SJ. Jest dokładnie o 50 lat młodszy od o. Levy’ego. Zbyszek szczerze zafascynował się doświadczeniem starszego współbrata. Chociaż osobiście nigdy się nie spotkali, to jednak pobyt w Chile i doświadczenie tych rekolekcji w jezuickiej szkole wystarczyły. Młody jezuita zainteresował się tą metodą i postanowił zaszczepić ją na gruncie polskim. Po powrocie prowadził rekolekcje w Łodzi, Gdańsku, Kodniu, Warszawie, Starej Wsi, Kielcach… Nie chce robić tego w pojedynkę.

Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z coraz szerszym kręgiem osób: z wychowawcami, rodzicami, katechetami, psychologami i wszystkimi, którzy chcą pomagać dzieciom "przychodzić do Jezusa". Owocem tego jest nowo powstała organizacja "Spotkanie z Chrystusem", która gromadzi zaangażowanych w prowadzenie rekolekcji. Jej siedzibą jest parafia Ojców Jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Więcej o samych rekolekcjach http://spotkaniezchrystusem.jezuici.pl/szc-dzieci-mlodziez/

KOSZT 50 złotych od osoby

Plan warsztatów :

  • Integracja uczestników szkolenia.
  • Warsztat z psychologii rozwojowej dziecka trzyletniego.
  • Podstawy pedagogiki ignacjańskiej i duchowości ignacjańskiej.
  • Metoda pracy z grupą dzieci przedszkolnych.
  • Struktura rekolekcji dla trzylatków.
  • Prowadzenie rekolekcji przez uczestników, superwizja i informacja zwrotna.

Formularz zapisu na warsztaty:

Uzupełnij

Uzupełnij

Zaznacz jedną z opcji

Podaj prawidłowy adres

Uzupełnij

Nieprawidłowe dane

Przepisz kod
Odśwież Nieprawidłowe dane

Wymagane

Wymagane

Nieprawidłowe dane

Uwaga! Liczba uczestników ograniczona. Warsztat nie odbędzie się przy zbyt małej ilości zgłoszeń