Wydrukuj tę stronę

Radość i aktywność w każdym wieku

babciaCelem warsztatów jest wsparcie osób w wieku senioralnym w świadomym wyznaczaniu sobie kierunków aktywności i pomoc w ich realizacji.

W toku szkolenia będziemy zmieniać myślenie typu: w moim życiu już nic się nie wydarzy. Rozbudzać chęć poszukiwania nowych obszarów oraz prezentować nowe możliwości. Z wielu badań wynika, że determinantem poczucia dobrej jakości życia jest sposób spędzania czasu wolnego, posiadanie pasji, spotkania ze znajomymi i dobre relacje.

Czerpiąc z adhortacji Amoris Laetitia papieża Franciszka będziemy starali się wspólnie znaleźć właściwe miejsce osób starszych w społeczeństwie. Ta cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli będzie potrafiła szanować rozsądek, mądrość osób starszych.

Ważnym aspektem wpływającym na jakość naszego życia jest samoświadomość, zarówno w zakresie możliwości uzyskania wsparcia czy dostępu do opieki jak również świadomości swoich pragnień, mocnych i słabych stron, świadomości własnej osoby, życia przeszłego, teraźniejszego, a także kreowania swojej przyszłości. Rozumienie siebie, swoich doznań, otaczającej rzeczywistości wpływa na poczucie bezpieczeństwa, a tym samym możliwości stawiania celów i dążenia do ich realizacji.

Dzięki udziałowi w tych warsztatach uczestnicy będą:

  • mogli nazwać swoje zasoby
  • wiedzieli gdzie mogą szukać pomocy w rozwoju
  • potrafili stworzyć plan przyszłych aktywności
  • umieli wyrazić wdzięczność
  • potrafili odkrywać radość dnia codziennego

W kameralnej grupie i bezpiecznym otoczeniu, wykorzystując sprawdzone narzędzia z elementami zabawy, wspólnie będziemy odkrywać nienazwane lub niewykorzystane obszary życia człowieka dojrzałego, aby wzmocnić naturalny potencjał, uczynić Twoje życie bogatszym i bardziej radosnym, uwzględniając jego ważny element duchowy.

Warsztaty prowadzą: Katarzyna Dolecka - psycholog, współpracujący z Fundacja Vinea i Caritasem, oraz Marta Lewandowska-Harasimowicz - koordynator projektów artystycznych, trener. Organizatorki sesji i dni skupienia dla seniorów w ramach Fundacji Vinea.

Miejsce: Poradnia psychologiczno - duchowa VINEA, Poznań, ul. Szewska 18a

czas trwania: 7 grudnia 2019 (sobota) 10.00 - 15.00 z przerwami kawowymi

 koszt : 50 zł/osoba, ilość miejsc ograniczona (12 osób)

 zapisy przez formularz poniżej lub w sekretariacie Poradni VINEA tel. 797 907 154  (w godzinach 12.30-16.30 )

Formularz zapisu na warsztaty:

Uzupełnij

Uzupełnij

Zaznacz jedną z opcji

Podaj prawidłowy adres

Uzupełnij

Nieprawidłowe dane

Przepisz kod
Odśwież Nieprawidłowe dane

Wymagane

Wymagane

Nieprawidłowe dane

Uwaga! Liczba uczestników ograniczona. Warsztat nie odbędzie się przy zbyt małej ilości zgłoszeń