Krąg Biblijny

Krąg Biblijny

 

Wszystkich pragnących modlić się Słowem Bożym oraz poznawać dzieje historii zbawienia i historię tekstu biblijnego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego. Rozważania rozpoczniemy od pierwszej księgi Pisma Świętego, czyli od Księgi Rodzaju. Spotkania odbywają się w drugi i czwarty czwartek miesiąca godz. 18.40. W tym roku akademickim spotkania zostają zawieszone.


(po Eucharystii) w domu oo. jezuitów (domofon nr 2). Każde spotkanie będzie trwało 1,5 - 2h i zawierać będzie: wprowadzenie teologa do rozważanego tekstu, uroczyste odczytanie fragmentu Pisma Świętego, rozważanie Słowa Bożego oraz dzielenie. KAŻDY UCZESTNIK KRĘGU PROSZONY JEST O PRZYNIESIENIE ZE SOBĄ BIBLII.

Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, który sprawia, że zaczynasz bardziej wierzyć; to miejsce, gdzie zaczynasz robić coś, co jest wolą i pragnieniem Boga; to miejsce, gdzie zaczynasz robić lepiej,to początek działania Boga w Twoim życiu.
Po rozważeniu danego fragmentu w modlitwie pytasz się Ojca Niebieskiego, w co masz uwierzyć, co przestać robić, a co zacząć, co natomiast masz robić lepiej niż dotychczas. I wtedy dostajesz odpowiedź, bo Krąg Biblijny to miejsce gdzie On sam przychodzi do nas i zmienia "SŁOWO W CIAŁO" (2 Tm 3,16, J 1,1; 14). Studiując Słowo Boże zaczynamy "rosnąć" na Jego podobieństwo (J 3,3).
Serdecznie zapraszam,
Katarzyna Maciejewska

 

 

Share