Wolność jest w Tobie - od lęku do radości!

termin: 8-10 czerwca 2018

WOLNOSC2Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Poznaniu i Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju Vinea zapraszają na sesję rekolekcyjno-warsztatową o odkrywaniu wolności, którą poprowadzi o. Cyprian Moryc OFM – rekolekcjonista, duszpasterz młodzieży akademickiej i postakademickiej, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, historyk sztuki, ikonopisarz...

 

Co raz częściej brakuje Ci czasu na różne sprawy, które uznajesz za ważne? Twoje życie wypełnia mnóstwo aktywności i prześladuje presja terminów? Poszukujesz chwil odpoczynku, aby uwolnić się od tego wszystkiego...?

A może już dawno przestałeś nad wszystkim panować i uciekłeś w alternatywny świat? Uciekłeś przed pracą, przed samotnością albo... przed ludźmi? Uciekłeś w wirtualny świat Internetu i Facebook'a, a może popadłeś już w jakiś nałóg...? Zewnętrzny świat Cię przytłoczył i czujesz się zniewolony...?

W Twoim życiu pojawił się lęk, że nie dasz rady, że nie zdążysz, że Cię odrzucą...? Zamiast odczuwać radość, co raz częściej jesteś smutny, zmęczony, zniechęcony do jakiegokolwiek wysiłku...?

Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, 

to przyjedź na tę sesję 

– poznasz źródło Twojego zniewolenia i drogę wyjścia ku prawdziwej wolności!

 

O. Cyprian w swoim nauczaniu wskazuje i nazywa po imieniu przyczyny naszego zniewolenia, to co najbardziej nas dziś pęta i sprawia, że nic nam się już nie chce, bo to i tak niczego nie zmieni. Zwraca uwagę, że to właśnie brak wolności powoduje narastający smutek i lęk.Jednocześnie o. Cyprian wskazuje drogę wyjścia ku wolności, która daje radość i optymizm! Pokazuje, że wolności nie powinniśmy szukać na zewnątrz, bo jej źródło jest w nas samych!W programie: konferencje, ćwiczenia, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz uczestnictwa we Mszy św. i adoracji Najświętszego sakramentu, spacery i długie rozmowy przy dobrej kawie...

Prowadzący: o. Cyprian Moryc OFM

Miejsce: Dom rekolekcyjny św. Józefa, ul. Sióstr Misjonarek 10, 61-680 Poznań (Morasko)

Sesję rozpoczynamy w piątek (08.06.2018r.) kolacją o godz. 18.00, ale zachęcamy do wcześniejszego przybycia w celu zakwaterowania. Sesja kończy się w niedzielę (10.06.2018r.) obiadem o godz. 13.00, po którym można jeszcze wypić popołudniową kawę.
Koszt sesji to 180 zł razem z zakwaterowaniem w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami oraz pysznymi posiłkami, które przygotowują Siostry Misjonarki.
Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie FORMULARZA oraz wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia na konto:

25 1140 2017 0000 4002 1145 4446
Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA,
ul. Szewska 18, 61-760 Poznań

Kontakt z koordynatorem sesji: 514 495 131 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Share