Sesja „Chwalcie Boga w waszym ciele” (1 Kor 6, 20) 14 – 16 października 2016

14 – 16 października 2016

 

„Ratuj duszę swoją!” – wzywają stojące przed kościołami misyjne krzyże. „A co z ciałem?” – zapyta choć trochę samodzielnie myślący chrześcijanin, który w każdą niedzielę w Apostolskim Wyznaniu Wiary mówi: „Wierzę w ciała zmartwychwstanie”. Czyż umęczone na krzyżu ludzkie ciało Jezusa, po śmierci wskrzeszone przez Ojca do życia, nie zbawiło także mojego ciała i nie nakreśliło przed nim oszałamiającej perspektywy zmartwychwstania i uczestnictwa w wiecznym szczęściu w domu Ojca? Przekonanie, że tak właśnie jest kazało św. Teresie z Avila radzić swoim współsiostrom: „Zrób coś dla swojego ciała, żeby twoja dusza chciała w nim chętnie przebywać”. Te słowa wielkiej mistyczki akcentują godność i wartość ciała, które należy traktować nie jako siedlisko grzechu i przeszkodę w drodze do nieba, lecz jako wspaniały dar Boga Stwórcy.

Sesja będzie poświęcona problematyce miejsca, znaczenia i funkcji ciała, zmysłów i emocji w życiu chrześcijanina i w liturgii Kościoła. Idzie o wspólne szukanie odpowiedzi na pytania: Co moje ciało mówi mi o mnie samym i o Bogu, oraz co Bóg mówi do mnie przez moje ciało i jego strukturę, przez moją duchowo-psychiczno-cielesną jedność. Inaczej: Jak wprząc ciało w służbę osobistej historii zbawienia? 


Prowadzący: ks. dr hab. Jerzy Grześkowiak autor książek wydanych przez wydawnictwo - Towarzystwo Naukowe KUL.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny św. Józefa prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej Poznań - Morasko, ul. Sióstr Misjonarek 10.
Rozpoczniemy kolacją w piątek o godzinie 18.00 i zakończymy obiadem w niedzielę około godziny 13.00.
Koszt sesji to 180 zł, w tym jest zakwaterowanie i wyżywienie. 

 UWAGA : ilość miejsc ograniczona, informacja o zakończeniu zapisów pojawi się na stronie. 

 Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie FORMULARZA oraz wpłata zaliczki w wysokości 50 zł w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia na konto: 

25 1140 2017 0000 4002 1145 4446

 Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju Vinea,

 ul. Szewska 18, Poznań

 

Share